Wat te doen in Stockholm? 15 tips & bezienswaardigheden voor je stedentrip
Autorijden in Zweeds Lapland is een heel ander verhaal dan hier in Nederland en absoluut de moeite waard als je van een goede roadtrip houdt. Ten eerste heb je de weg bijna helemaal voor jezelf want je komt echt maar zelden ander verkeer tegen en stoplichten kom je eigenlijk alleen tegen rond de steden. Heel relaxed rijden dus, vooral in de zomer als de wegen niet besneeuwd zijn, en zo’n lange, lege weg voor je geeft een heerlijk gevoel van vrijheid. Nog een goede reden om een roadtrip te maken in Zweeds Lapland is dat er een grote kans is dat je wilde dieren tegen komt op de weg zoals rendieren en elanden. Deze dieren zijn vooral ’s morgens vroeg en ’s avonds laat te spotten, maar ook midden op de dag kwamen wij ze soms ineens tegen op of langs de weg. Perfect momentje om dan even een pauze te nemen, maar kijk altijd wel uit met uitstappen of te dichtbij komen want het blijven wilde dieren. Verder is de omgeving overal zó verschrikkelijk mooi dat je eigenlijk om de paar minuten wilt stoppen om een foto te maken van het overweldigende uitzicht of de weg die eindeloos voor je uitstrekt. Ik heb me moeten inhouden, maar heb toch 21 foto’s uit kunnen kiezen die bewijzen dat een autovakantie in Zweeds Lapland (in de zomer!) iets is dat iedereen nu aan z’n bucketlist zou moeten toevoegen.



Staat na bovenstaande foto’s een autovakantie Lapland niet meer op je bucketlist, maar op je to do en ben je echt van plan om binnenkort te gaan? Bij Voigt Travel kun je verschillende autovakanties naar Lapland vinden, zij stippelen dan de route voor je uit, scoren ferry tickets voor je, boeken hotels en helpen je aan toffe excursies. Je kan bij hun kiezen of je met je eigen auto reist tijdens je vakantie, maar je kan ook kiezen voor een Fly & Drive waarbij Voigt ook regelt dat je een goede huurauto hebt zodra je in Lapland bent. Check hieronder een paar van de verschillende autovakanties en routes door Lapland, wij hebben bovenstaande reis ook met hun gemaakt (dit was een Fly & Drive reis) en zoals je ziet was dat een dikke aanrader:
Lees ook:
Hoi, ik ben Shirley, een nieuwsgierige en reislustige dagdromer. Blij word ik van levendige steden maar ook van de stilte en rust van de natuur. Op reis combineer ik dan ook graag cultuur met outdoor activiteiten en vooral hiken is een favoriete activiteit van mij. Ik ga graag op zoek naar onontdekte plekjes en probeer zoveel mogelijk bewust te zijn van de impact die we als toeristen hebben op bestemmingen. Hier ben ik ook veel mee bezig voor mijn werk als onderzoeker naar duurzaam toerisme (zowel sociaal-cultureel, economisch en ecologisch) aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hierover kun je meer lezen op mijn eigen website Paradisefound.nl.
Fijnste vervoer (Huur)auto
Hoofdstad Stockholm
Type reis Roadtrip & kamperen
Taal Zweeds