Wat te doen in Oman: Bezienswaardigheden die je écht moet zien
Een van de bekendste plekken om schildpadden te spotten in Oman is het strand bij Ras Al Jinz Turtle Reserve. Jarenlang stond deze plek bekend als dé plek waar je zeeschildpadden hun eieren ziet leggen. Toen wij hier waren behoorde dit tot een van onze favoriete dingen om te doen in Oman, maar ondertussen hebben we vernomen dat een bezoek aan deze plek minder verantwoord is door de grote groepen toeristen en de manier waarop ze schildpadden naar het strand lokken. Daarom vertellen we je in dit blog wat je kunt verwachten en waar je rekening mee moet houden als je deze plek toch wilt bezoeken.
Toen wij in Ras Al Jinz waren, vonden we het schildpadden spotten op het strand bij het Ras Al Jinz Turtle Reserve een unieke ervaring. Ondertussen hebben we van meerdere bezoekers gehoord dat de situatie bij Ras Al Jinz Turtle Reserve veranderd is. De groepen zijn vaak groot en de manier waarop de tours worden uitgevoerd zijn niet meer verantwoord en vaak stressvol voor de schildpadden. Sommige bezoekers geven daardoor aan dat de ervaring minder prettig voelt. Daarom willen we deze plek met nuance benoemen. Het blijft bijzonder om te zien hoe schildpadden aan land komen om eieren te leggen, maar we raden je aan om je goed te verdiepen in de actuele situatie bij Ras Al Jinz en kritisch te kijken hoe dieren benaderd worden.
→ Benieuwd wat je nog meer kan doen in Oman? Hier vind je onze complete reisgids voor Oman
→ Logeer tip: Hotel Ras al JinzDeze link opent in een nieuw tabblad
Aan het eind van de avond of juist diep in de nacht, vlak voor zonsopgang (lees: rond 5 uur ’s ochtends!), kun je iets heel unieks mee maken op het uitgestrekte strandje bij het hotel Ras al JinzDeze link opent in een nieuw tabblad. Je vindt dit strand op het meest oostelijke puntje van Oman en het is dé thuisbasis van een grote groep verschillende schildpadden. Er komen hier namelijk vier types, de Groene Schildpad, de Olive Ridley Turtle, Loggerheads en de Hawksbill Turtle. Dit zijn een aantal van de grootste zee schildpadden ter wereld en de groene schildpad wordt ook wel black sea turtles genoemd. Elk jaar komen ze hier terug, duizenden per jaar om wat preciezer te zijn, om hun eitjes te leggen. Met als gevolg dat elk jaar duizenden baby schildpadjes hier voor het eerst het daglicht zien. Of nouja daglicht, schildpadden willen ook wat privacy dus gebeurt het eitjes leggen en het uitkomen ervan vooral ’s avonds, dus maak daar maar nachtlicht van!
Ga je op pad op het strand? Dan zijn er een paar dingen om rekening mee te houden:

Als je toch schildpadden in Oman wilt spotten dan kun je een overnachting boeken (dat is meteen inclusief tour) bij het hotel Ras al JinzDeze link opent in een nieuw tabblad. Via hen kun je namelijk om 9 uur ’s avonds een soort excursie doen naar het strand, waarbij je in ongeveer 15 minuten samen met een gids en in verschillende groepjes van het hotel naar het schildpadden strand loopt. Eenmaal dichtbij het strand wordt gevraagd of iedereen stil wilt zijn en kun je ietsje dichterbij naar een van de schildpadden nesten gaan kijken. Toen wij op het strand waren, waren er wel meer dan 7 te zien! Terwijl de moeder schildpadden met hun flippers het zand aan de kant schuiven en jij soms korrels in je gezicht krijgt, vallen er langzaam witte bolletjes naar beneden. Het ene eitje naar het andere eitje verdwijnt in een rond zandgat onder de moeder. En terwijl je het ene moment naar dit natuurwonder staat te kijken, kruipen op een andere plek juist schildpadjes hun eitje uit en zoeken ze hun weg naar zee. Tientallen, onvoorstelbaar veel, zien voor het eerst, terwijl jij er bij staat te genieten, de aarde. Magisch mooi! En het toffe is… Als je een nachtje bij het Ras al Jinz Turtle Reserve slaapt, dan kun je alles vlak voor zonsopgang nog eens meemaken. Alleen dan bij ietsje meer daglicht!

Vaak zit een overnachting bij Ras Al Jinz Turtle Reserve al inbegrepen bij je rondreis als je bijvoorbeeld via een vakantieaanbieders je Oman reis boekt zoals TUIDeze link opent in een nieuw tabblad of DjoserDeze link opent in een nieuw tabblad. Maar je kunt ook gewoon zelf via Booking.comDeze link opent in een nieuw tabblad een overnachting boeken bij het hotel Ras al JinzDeze link opent in een nieuw tabblad. Er zijn verschillende kamers en plekken waar je kunt overnachten bij Ras al Jinz, want naast de hotelkamers in het grotere complex bij het strand (waar ook de eetzaal is waar je ontbijt en diner is) zijn er ook een soort safari tenten waarin je kunt slapen. Deze liggen ietsje verder, maar zijn ook onwijs tof en voorzien van alle gemakken! Wij sliepen zelf in een van de eco tenten.
Het hotel is super makkelijk te bereiken met een eigen huurautoDeze link opent in een nieuw tabblad (die kun je trouwens gemakkelijk via Sunny Cars hurenDeze link opent in een nieuw tabblad, daar bieden ze ook fijn all-in huurprijzen aan zodat je ter plekke niet ineens voor gekke prijzen komt te staan). Maar als je met een reisorganisatie reist, dan is vervoer naar het hotel vaak geregeld en ook is het uiteraard mogelijk om er met een taxi naartoe te gaan.
Wat vooral goed is om te onthouden: Je kunt de schildpadden vooral ’s avonds of rond de zonsopgang zien, dus niet overdag. Je moet dus rond 21:00 (eigenlijk al een half uurtje of uurtje eerder moet je bij het hotel zijn) bij het hotel zijn voor de tour. Qua maanden kun je het beste in de zomer in Oman zijn, dus tussen mei en september. Hou er alleen even rekening mee dat de temperatuur flink hoog kan zijn dan, dus je kunt eventueel ook proberen om er net voor of na te gaan.
Overnacht je niet bij het hotel? Maar wil je de schildpadden wel graag zien? Dan kun je dus los een ticket kopen. Je betaalt hier 12 Omaanse Rial voor per volwassene (omgerekend is dat nu ongeveer 27 euro) en voor kinderen (tussen de 5 en 12 jaar) kost dit 6 Omaanse Rial (omgerekend is dat nu ongeveer 13 euro). Voor Omani zelf liggen de prijzen wat lager dan voor buitenlandse toeristen, hou daar dus rekening mee en je bezoekt het strand altijd onder begeleiding van een gids.
Lees ook:
Gespot voor jou:
Hi! Ik ben Kayleigh, freelance content creator en marketeer met focus op de reisbranche. Als klein meisje bleef ik het liefst thuis, maar na een verplichte schoolreis naar het buitenland maakte mijn heimwee plaats voor een enorme reisdrang. Niet gek dat ik er vervolgens voor koos om samen met mijn partner een wereldreis te maken. Van roadtrippen door Namibië en hiken in Myanmar tot een motortocht door Vietnam en slapen op onbewoonde eilanden op de Filipijnen. Op WeAreTravellers deel ik al onze avonturen, zodat ook jij geïnspireerd wordt om de wereld te ontdekken.
Hoofdstad Muscat
Vliegtijd 07:00
Beste reistijd Okt t/m april
Taal Arabisch