Naar hoofd inhoud Naar navigatie
Saint Leu, amiens bezienswaardigheden
Frankrijk

Amiens: de leukste bezienswaardigheden in deze stad in Noord-Frankrijk

In het noorden van Frankrijk, op zo’n 4,5 uur rijden van Utrecht, ligt de sfeervolle stad Amiens. Een stad vol groen, met veel kanalen en heuse tuinen op het water, fijne restaurantjes, cafés en diverse musea. Amiens is wat ons betreft zeker een bezoekje waard, als stedentrip of zelfs op doorreis naar het zuiden van Frankrijk. Benieuwd waar je moet zijn voor de tofste plekken? De leukste bezienswaardigheden in Amiens vind je hieronder op een rijtje voor jou!

Ontdek het beste van Amiens

→ Logeer tips: Whitehouse DhavernasDeze link opent in een nieuw tabblad, Nemea Appart Hotel ColiseumDeze link opent in een nieuw tabblad & Une maison en villeDeze link opent in een nieuw tabblad
→ Compleet tripje boeken naar Amiens: TUI deals NormandiëDeze link opent in een nieuw tabblad

Kade saint Leu, amiens bezienswaardigheden

Dit zijn de tofste bezienswaardigheden in Amiens

Amiens is een echt historische stad vol mooie panden, kleine straatjes en een indrukwekkend grote kathedraal: de Notre-Dame d’Amiens. Daarnaast wil je tijdens je bezoek aan deze Franse stad de Hortillonnages, drijvende tuinen, ook niet overslaan. Deze plekken wil je zeker bezoeken:

1. Notre-Dame d’ Amiens bewonderen

Om deze indrukwekkend kathedraal midden in de stad kun je niet heen. Deze kerk staat op de UNESCO Werelderfgoedlijst en dat is niet voor niets. De kathedraal is tussen 1220 en 1288 gebouwd en het is een van de grootste Gotische gebouwen ooit opgericht. De kerk is 145 meter lang en 42 meter hoog. Van de buitenkant is het al een waar kunstwerk om te bewonderen, met de vele kleine beeldjes op de gevel. Van binnen is de kerk misschien nog wel mooier. Zo zijn er Bijbelse figuren in de kerkbanken uitgesneden en zijn de glas-in-loodramen prachtig om te zien. Neem echt de tijd om door de kerk te dwalen, want het is erg de moeite.

Amiens kathedraal, amiens bezienswaardighedenBinnenkant kerk Amiens

2. Struinen door de wijk Saint-Leu

Op zo’n tien minuten lopen van de Notre-Dame d’Amiens ligt de wijk Saint-Leu. Net over de rivier de Somme ligt deze kleurrijke wijk. Je kunt er fijn langs het water wandelen en de gekleurde gevels van de huizen bewonderen. Dit was vroeger het deel waar de arbeiders woonden; het water zorgde voor veel werkgelegenheid in de textiel en voor molenaars. Er stonden in deze wijk zo’n 25 molens, nu zie je er nog een aantal restanten van. Nu zitten er ook veel cafeetjes en restaurants om even neer te strijken. Le Dos D’Âne is een leuke plek om te zitten, net als Le Quai en Le Lobby – Les Marissons. Op de Place Parmentier is er iedere zaterdagochtend een markt met groente en fruit, die in de stad zelf gekweekt zijn.

3. De Hortillonnages vanaf het water bekijken

Een wel heel bijzonder fenomeen in een stad; drijvende tuinen waar je doorheen kunt varen. In Amiens kan dat gewoon. Van maart tot oktober kun je je aanmelden voor een rondvaart van zo’n 45 minuten door dit bijzondere doolhof op het water. De tocht is drie kilometer lang en je zit met tien tot twaalf mensen in een bootje. Je kunt ook door het park wandelen, maar met een bootje is wel extra bijzonder. Deze Hortillonnages (hortillons betekent tuinders) liggen midden in het centrum van Amiens en bestaan al sinds de middeleeuwen.

De Hortillonnages beslaan zo’n 300 hectare en bestaan uit 65 kilometer aan waterwegen. Zo’n 1000 mensen verbouwen hier groente of fruit, onderhouden er een tuin of doen aan vissen. Het zijn allemaal kleine eilandjes waarop mensen komen in hun eigen tijd. Je kunt er dus alleen met de boot komen en daardoor is dit een oase van rust tijdens je bezoek aan Amiens.

Deze plek is ooit ontstaan toen mensen de moerassige en veenachtige omgeving gebruikten om er turf te winnen en tuinbouw op te doen. Het water in deze Hortillonnages wordt afgevoerd via een netwerk van kanalen naar de Avre en Somme. Een keer per jaar, half juni, is er een markt bij de Quai du Port d’Amont, waarbij de tuinders allemaal samen komen. Dit deden ze vroeger ook al. Op zaterdagochtend is daar dus een kleinere markt, le Marché sur l’eau.

Boottochtje Amiens

4. La Maison de Jules Verne bezoeken

Een bijzonder museum in Amiens, is La Maison de Jules Verne. Dit is het huis waar de Franse schrijver Jules Verne (bekend van De reis om de wereld in tachtig dagen) van 1882 tot 1900 heeft gewoond. In het museum ga je even terug in de tijd; het is ingericht in de negentiende-eeuwse stijl waarin Verne woonde. Je leert hier meer over zijn leven en ziet waar hij zijn inspiratie voor zijn werk vandaan haalde. Je kunt hier een individuele tour volgen of een tour met een gids boeken.

Jules Verne museum

5. Musée de Picardie bekijken

Ook leuk om te bekijken: het Musée de Picardie. Alleen het gebouw zelf is al erg de moeite waard om te bekijken. Het was het eerste gebouw in Frankrijk dat speciaal is ontworpen voor het tentoonstellen van kunst. Waar je verschillende objecten, sculpturen, schilderijen en archeologische vondsten kunt zien uit de Westerse geschiedenis. Het museum is al sinds 1867 open en is gebouwd onder de regering van Napoleon III. Er zijn regelmatig tijdelijke exposities te bewonderen.

Ontbijten, lunchen en dineren in Amiens

Wanneer je een paar dagen in Amiens blijft, wil je natuurlijk graag de fijne plekjes om te eten weten. Voor een goed en uitgebreid ontbijt, ga je bijvoorbeeld naar Yolanda, een toffe zaak in het centrum van Amiens. Ook My Broke Aunt is een gezellige plek voor een ontbijtje of brunch. Voor een uitgebreide brunch op zondag ga je naar Mamatte Boulangerie Café.

Dineren kan goed bij L’adresse, waar je Italiaans eet. Ook L’improviste, dat daar vlakbij ligt, is een fijn restaurantje. Daarnaast kun je bij La Crêperie du Vieux Beffroi, bij O Paradise en Au Fil de l’Eau lekker eten. Amiens zit vol leuke cafeetjes en restaurants, ook aan de rivier Somme vind je veel plekjes om fijn te lunch of dineren.

Overnachten in Amiens

In Amiens breng je gerust twee of drie dagen door, dus een goed hotel of een fijn appartement om in te overnachten, is heel belangrijk. Wil je graag alles voor jezelf hebben? Een keuken, woonkamer, bad- en slaapkamer? Boek dan een plekje bij Whitehouse DhavernasDeze link opent in een nieuw tabblad. Er zit een gratis parkeerplek bij, dus extra handig als je met de auto komt. Wil je liever in een hotel overnachten? Dan kun je bij Nemea Appart Hotel Coliseum Amiens CentreDeze link opent in een nieuw tabblad terecht. Dit hotel ligt in het centrum en is sfeervol ingericht. Je kunt er ook een ontbijtje bij boeken. Iets meer luxe? Bij Une maison en ville, Hyper Centre ville, SpaDeze link opent in een nieuw tabblad, boek je fijne kamers én kun je er meteen een dagje spa van maken. Je betaalt dan wat extra voor het zwembad, de hamam en massages. Een ontbijtje zit bij de prijs inbegrepen.

Heb jij al zin om op vakantie te gaan naar Frankrijk om deze Amiens bezienswaardigheden te bekijken?

Bekijk hier alle artikelen over Frankrijk

Geef een reactie

Avatar foto
Over de auteur

Simone Vos

Ik ben Simone Vos en ik heb een grote voorliefde voor reizen, kunst, cultuur en motorrijden. Ik schrijf heel graag en vaak, als freelance journalist en af en toe blog ik voor mezelf. Ik houd van achtergrondverhalen: verhalen over mensen, mooie en bijzondere plekken en gebeurtenissen. Voor We Are Travellers schrijf ik over alle toffe plekken waar ik ben geweest en geef ik tips voor mooie reizen.
Lees meer over Simone Vos
Ontdek ook
Wist je dit over Frankrijk?
we are travellers

Taal Frans

we are travellers kaart

Hoofdstad Parijs

we are travellers auto

Vervoer Auto of trein

we are travellers valuta

Valuta Euro