In Japan de natuur in: Hier vind je de mooiste plekken!
Staat een reis naar Japan op de planning? Sla dan zeker Miyajima niet over, dit is een prachtig eiland voor de kust van de indrukwekkende stad Hiroshima. Miyajima ken je waarschijnlijk door de iconische rode Itsukushima Shrine die je hier vindt, maar er is hier nog veel meer te doen en te zien. We nemen je in deze blog mee naar dit prachtig stukje Japan en vertellen je hieronder precies wat je niet wilt missen en hoe je je trip naar Miyajima het beste plant!
→ Logeren in Miyajima: KikunoyaDeze link opent in een nieuw tabblad, Ryoso KawaguchiDeze link opent in een nieuw tabblad of Oyado TsukiusagiDeze link opent in een nieuw tabblad
Een bezoek aan het Miyajima eiland is super goed te doen als dagtrip vanuit Hiroshima, maar nog leuker is om een nachtje te blijven slapen! ‘s Avonds vertrekken de grote groepen toeristen namelijk weer en het eiland is dan een heel stuk rustiger. Dit geeft je ook de kans om de adembenemende zonsondergang te zien vanaf het strand bij dé torii gate. Daarnaast kun je zo de volgende ochtend de tempel in alle rust verkennen, voordat de toeristenmassa arriveert. Op het eiland zijn geen grote hotelketens gevestigd, je slaapt hier in een traditioneel hotel of Ryokan. Een unieke en onvergetelijke ervaring!
→ Blijf een nachtje in Miyajima: Ryoso KawaguchiDeze link opent in een nieuw tabblad, Oyado TsukiusagiDeze link opent in een nieuw tabblad of Kikunoya
Al bij aankomst op Miyajima wordt je verwelkomd door een van de meest iconische bezienswaardigheden van Japan, de Itsukushima Shrine. De schitterende rode torii is al vanaf de ferry goed zichtbaar. Dit shinto heiligdom staat sinds 1996 op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Het unieke aan de torii is dat deze bij vloed onder water staat, waardoor hij lijkt te zweven boven het water. Bij laagtij trekt het water zich zover terug dat je er naar de torii toe kunt wandelen. Vaak is het zelfs mogelijk om door te poorten heen te lopen!
Het is aan te raden om de torii twee keer te bezoeken, één keer bij laagtij en één keer bij hoogtij om beide versies te kunnen ervaren. Het is prachtig om de torii boven het water te zien zweven en ook onwijs gaaf om naar de torii toe te lopen, omdat je dan pas beseft hoe groot deze eigenlijk is.
Het strand is vrij toegankelijk, voor het betreden van de tempel is heb je een ticket nodig. Deze zijn verkrijgbaar bij de entree. Het is aan te raden de tempel zo vroeg mogelijk in de ochtend te bezoeken, voordat de ferry’s arriveren. Rond acht uur ‘s ochtends stond ik hier met maar een handvol andere mensen. Een paar uur later liepen we weer langs, toen was het veel drukker en stond het platform met uitzicht op de torii vol mensen.
Wanneer je op het eiland blijft overnachten heb je ook de mogelijkheid om de zonsondergang vanaf het strand voor de torii te bewonderen. Dit is een absolute aanrader, het beeld van de fel rode torii in zee met daarachter de zon die langzaam ondergaat is echt magisch mooi.

Vanaf Itsukushima loop je in ongeveer tien minuten naar het Momijidani Park, wat ons betreft nog een must in Miyajima. De kans is groot dat je onderweg naar dit park ook kennis gaat maken met belangrijke bewoners van dit eiland, herten. Overal op het eiland zijn tamme herten te vinden, die erg nieuwsgierig zijn. Het is verboden de herten te voeren, maar sommige herten zijn brutaal en voeren zichzelf. Ik heb een aantal broodjes en snacks veroverd zien worden door de herten! Let dus een beetje op met eten en drinken!
Het Momijidani Park is een sereen en rustig park, met veel begroeiing, bruggetjes en vijvers vol koi karpers. Ik was hier in het voorjaar, in het najaar is het park met alle herfstkleuren op zijn mooist. Na een wandeling van een klein half uur bereik je de Miyajima Ropeway, de kabelbaan waarmee je Mount Misen kunt bezoeken.

Mount Misen is met 535 meter de hoogste berg op Miyajima en biedt een spectaculair uitzicht op de Japanse binnenzee. Het is mogelijk om naar de top te wandelen, dit is een wandeling van ongeveer twee uur. Er zijn verschillende wandelroutes, die duidelijk zijn aangegeven. Voor wie deze wandeling te uitdagend vindt, of maar beperkt de tijd heeft, is er gelukkig ook nog de Miyajima Ropeway. Tickets voor deze kabelbaan kosten 2000¥ per persoon en zijn ter plekke verkrijgbaar.
De eerste kabelbaan brengt je in ongeveer tien minuten naar Kayatani Station. In kleine, dichte gondels stijg je een flink stuk in hoogte. Op Kayatani Station stap je over op de tweede kabelbaan, die uit grote cabines bestaat en je in ongeveer staat uit grote cabines vier minuten naar het eindstation brengt.
→ Tip: Probeer aan de linkerkant van de gondel te zitten, hier heb je het mooiste uitzicht!
Shishiiwa Station, op 433 meter hoogte, is het eindstation van de Miyajima Ropeway. Vanaf hier wandel je in een paar minuten naar het eerste uitzichtpunt, met een panoramisch uitzicht over de Japanse binnenzee en de omliggende eilanden. Wij waren hier op een heldere dag en de combinatie van de stralende zon, de zee en de kleine eilandjes is echt prachtig!
De kabelbaan brengt je niet naar het hoogste punt van Mount Misen, hier is nog een wandeling voor nodig. Er zijn meerdere wandelroutes die naar de top leiden. Langs deze wandelroutes liggen prachtige tempels en heiligdommen die zeker een bezoek waard zijn. Uiteindelijk kom je uit bij het Mount Misen Observatory, op 535 meter hoogte. De wandeling naar de top duurt een klein half uur, maar kan uitdagend zijn. De wandelpaden zijn vrij steil en regelmatig bedekt met grote keien.
Tijdens ons bezoek was het helaas erg warm en de luchtvochtigheid enorm hoog. We zagen de wandeling naar de echte top daardoor niet zitten en kozen ervoor om maar een klein stukje omhoog te lopen. Wat ook al onwijs tof was! Maar als de weersomstandigheden gunstiger zijn, raad ik zeker aan om wel helemaal door naar de top te wandelen. Het uitzicht vanaf het Mount Misen Observatory is nog spectaculairder dan vanaf het eerste uitzichtpunt. Zorg ervoor dat je goed voorbereid bent en trek stevige schoenen aan.

Miyajima biedt meerdere prachtige tempels. Itsukushima is het meest bekend, maar ook de Daisho In Temple mag je zeker niet missen. Deze prachtige en indrukwekkende tempel speelt een belangrijke rol in het Shingon Boeddhisme. Vanaf de Miyajima Ropeway wandel je vervolgens in een klein kwartiertje naar de Daisho-In Temple.
Daisho-In is een tempelcomplex, dat zich uitstrekt over een groot gebied en bestaat uit vele gebouwen, trappen, poorten en heiligdommen. Je betreedt de tempel via de indrukwekkende Niomon Gate. Het mooiste deel van Daisho-In is het wandelpad door een spirituele tuin. Hier vind je honderden beeldjes van goden en belangrijke monniken. Ieder beeldje is anders, erg fascinerend om te zien.
Een van de wandelroutes naar de top van Mount Misen start vanaf deze tempel. Mocht je de wandeling naar de top willen maken, dan is dat dus goed te combineren met een bezoek aan Daisho-In.
Het vinden van een betaalbare accommodatie op Miyajima kan een uitdaging zijn. Er zijn geen grote hotels op het eiland gevestigd. Overnachten doe je bij Japanse Ryokans of bij de traditionele, kleine hotels. Hier zit wel een prijskaartje aan, maar het biedt ook een unieke kans om de Japanse gastvrijheid te ervaren. Veel accommodaties bieden overnachtingen inclusief ontbijt en diner aan (wij sliepen hier op Miyajima eilandDeze link opent in een nieuw tabblad).
Wij boeken een kamer bij het mooie KikunoyaDeze link opent in een nieuw tabblad, een traditioneel Japans hotel. Het diner, een Japans Kaseiki menu bestaande uit meerdere gangen, was inbegrepen. Het eten is enorm vers, met heerlijke Wagyu beef en meerdere soorten sashimi. Een nadeel is dat het niet altijd duidelijk is wat er op tafel staat, het menu is grotendeels in het Japans en de medewerkers spreken vrijwel geen Engels. Af en toe kan dit lastig zijn, maar iedereen is enorm gastvrij en behulpzaam dus uiteindelijk kom je er altijd wel uit. En niet precies weten wat er op je bord ligt draagt ook weer bij aan de unieke ervaring!
Als je een accommodatie zonder diner hebt geboekt, is het verstandig om vooraf te bekijken wat de mogelijkheden qua restaurants zijn. Aangezien veel mensen het eiland als dagtrip bezoeken en de meeste overnachtende gasten voor een diner arrangement kiezen, sluiten veel restaurants aan het begin van de avond hun deuren. Het is daarom aan te raden om op tijd een restaurant te zoeken en een reservering te maken.
Ondanks dat het prijzig kan zijn, zou ik een overnachting op Miyajima absoluut aanraden. Het merendeel van de toeristen vertrekt ‘s avonds weer met de ferry. Zonder de grote massa komt de charme van het eiland nog meer naar boven en kun je Miyajima op een authentieke manier ervaren.
→ Logeren in Miyajima: KikunoyaDeze link opent in een nieuw tabblad, Ryoso KawaguchiDeze link opent in een nieuw tabblad of Oyado TsukiusagiDeze link opent in een nieuw tabblad
Vanaf het centraal station van Hiroshima kun je de trein nemen naar Miyajimaguchi. Hiervandaan vaar je binnen 20 minuten met de ferry naar Miyajima. Het is leuk om tijdens de overtocht buiten te zitten. Je vaart dan richting de rode torii poort en ziet deze steeds dichterbij komen en groter worden.
Op Miyajima zelf zijn alle bezienswaardigheden en wandelroutes duidelijk aangegeven op de bewegwijzeringsbordjes. Alles ligt op loopafstand van elkaar en is makkelijk te bereiken, waardoor je het eiland op je eigen tempo kunt verkennen.
Als je meer tijd hebt op het eiland is er natuurlijk nog meer te zien. Struin door de Miyajima Omotesandō Shopping Street op zoek naar de mooiste souvenirs, proef lokale biertjes bij Miyajima Brewery of bezoek de Senjokaku Pagode. Miyajima is dus een fantastische bestemming om toe te voegen aan je rondreis door Japan!
→ Tip: Iets cultureels doen? Geef je op voor deze Cultural Experience in een Zen TempleDeze link opent in een nieuw tabblad
Hoofdstad Tokyo
Vliegtijd 13:50
Valuta Japanse Yen
Taal Japans