Chiang Mai: dit wil je zien en doen in het noorden van Thailand
Thailand is behoorlijk toeristisch en daardoor kan het best lastig zijn om nog een rustige plek te vinden. Toch zijn er nog een aantal ‘verborgen’ pareltjes waar je helemaal tot rust kan komen en Koh Lanta is er zonder twijfel een van. Op dit eiland in Zuid-Thailand hangt een hele relaxte sfeer, de natuur is oprecht prachtig én er valt van alles te doen.
Om je een idee te geven: Koh Lanta is 30 kilometer lang en heeft negen stranden, maar grappig genoeg zien de meeste reizigers er maar twee. Zo zonde, want hoe meer je met je scooter naar het zuiden rijdt, hoe mooier en leger de baaitjes worden. Benieuwd waar je precies moet zijn op dit eiland? We delen al onze aanraders hieronder, ook onze favo beach barretjes!
→ Leuke hotels: Hub of Joys hostelDeze link opent in een nieuw tabblad, Treeya LantaDeze link opent in een nieuw tabblad of Tamarind Lanta ResortDeze link opent in een nieuw tabblad
→ Lees ook: Onze complete Thailand guide
Zo plan je je bezoek aan Koh Lanta:
Van de mooiste stranden tot leukste snorkeltours, we hebben al onze aanraders hieronder op een rij gezet. Check ook even de strandbarretjes die we tippen, want die wil je echt niet overslaan, vooral aan te raden tijdens zonsondergang!
Met een lengte van 30 km is Koh Lanta een van de grotere eilanden van Thailand. De gemakkelijkste manier om je over het eiland te verplaatsen, is door een scooter te huren. De kans is groot dat je in de buurt van Long Beach verblijft. Met de scooter kan je eenvoudig naar bijvoorbeeld Old Town of het Nationaal Park toeren. Het is niet heel druk op de weg, dus dat maakt het rondrijden ook goed te doen.
In het zuidelijkste puntje van Koh Lanta ligt het Nationaal Park Mu Koh Lanta. Via een prachtige route (vanaf Long Beach) met de scooter kom je uit in een heuvelachtig gebied met jungle en stranden. De wandeling door het Nationaal Park duurt ongeveer een uur en onderweg zul je ook brutale makaken tegenkomen. Met een beetje geluk spot je ook de Dusky Leaf Monkeys!

Koh Lanta Old Town is een knusse, lange straat met leuke winkeltjes, tempels en er is volop keus aan eettentjes. Perfect om een middagje doorheen te slenteren en lekker te eten met uitzicht op de zee.
Ben je een snorkel liefhebber? Dan moet je zeker deze snorkeltourDeze link opent in een nieuw tabblad naar de eilanden Koh Rok en Koh HaDeze link opent in een nieuw tabblad boeken! De onderwaterwereld bij deze onbewoonde eilandjes is fantastisch. Het is een volledige dagtrip waarbij je op meerdere plekken gaat snorkelen, op het strand kan chillen en luncht met varanen om je heen. Tijdens deze tour ervaar je het ultieme bounty gevoel!
Een andere populaire tour die wordt aangeboden is de 4 Island TourDeze link opent in een nieuw tabblad. Tijdens deze tour bezoek je Emerald Cave op Koh Mook, Koh Ngai, Ko Chuek en Koh Ma. Deze tour is wel stuk toeristischer dan de snorkeltour naar Koh Rok en Koh Ha.
→ Tip: Boek hier een snorkeltour langs 4 eilandjesDeze link opent in een nieuw tabblad
Op Koh Lanta zijn genoeg stranden waar je kunt relaxen of snorkelen. Long Beach is een van de bekendste stranden op het eiland. Op dit 5 kilometer lange strand vind je verschillende beach bars en kun je ook een massage boeken met het geluid van de golven op de achtergrond (aanrader!).
De backpackers strijken neer op Klong Khong Beach. Dit strand is niet zozeer geschikt om te zwemmen, maar hier kun je wel de gezelligheid opzoeken.
Klong Khong Beach en Long Beach zijn beide de beste stranden voor het bewonderen van de zonsondergang. Ben je op Long Beach, doe dan een drankje bij San Sunset Bar. Met je voeten in het zand doe je hier gezellig een drankje of kun je een hapje eten.
Kantiang Bay is misschien wel het mooiste strand van het Koh Lanta. Deze baai ligt in het zuiden van het eiland, op de route naar Mu Koh Lanta National Park. Je kunt dit dus perfect combineren en in deze baai een drankje doen bij de Why Not Bar.

Dit is een grot voor wie wel van avontuur houdt. Je klimt eerst een flink stuk door de jungle omhoog naar de ingang, daarna is het klauteren en kruipen door smalle gangen. Onderweg kom je vleermuizen en spinnen tegen, dus hou altijd je ogen komen, er is op elk plekje wel weer wat te zien. Heb je last van claustrofobie, dan zouden we deze tip even overslaan, maar ben je wel gek op een uitdaging dan is dit wel een toffe afwisseling na al het strandhangen. Doe wel stevige schoenen aan (dus geen slippers) en hou er rekening mee dat de entree inclusief gids rond de 300 tot 350 baht ligt.
Elke dag van de week is er ergens op het eiland wel een marktje te vinden. De grootste is de woensdagmarkt, die vroeg in de ochtend begint en rond een uur of één weer is afgelopen. Je vindt er verse kokosnoten, mango’s, zelfgemaakte bananenchips en allerlei soorten snacks en gerechtjes die je niet direct herkent. Op zaterdag is er een kleinere variant, ook een aanrader als je woensdags niet kan.
Aan de oostkant van het eiland liggen uitgestrekte mangrovebossen. Yep, dit is weer een compleet ander gebied dan de zanderige zandstrandjes waar Koh Lanta ook om bekend staat. Als je zin hebt in een uurtje actief bezig zijn, is dit echt tof om even te doen. Peddelend door de smalle doorgangen spot je apen en je krijgt weer een hele andere kant van het eiland te zien.
→ Tip: boek hier de halve dag kajakken door de mangrovesDeze link opent in een nieuw tabblad

We zeiden net al dat Koh Lanta negen stranden telt, maar dat niet iedereen ze allemaal weet te vinden. Hoog tijd dus om even een duidelijk rijtje te maken en te vertellen wat je waar kan verwachten. We noemen ze van noord naar zuid:
Het eerste grote strand als je vanaf de haven komt, en daardoor het drukst. Het water is er ondiep, je kunt tientallen meters de zee in lopen. Voor gezinnen met kleine kinderen is dat ideaal, om echt te zwemmen is Long Beach fijner. Bij zonsondergang wordt het hier gezellig druk met locals en toeristen bij de strandbars.
Vier kilometer goudgeel zand en wat ons betreft het beste totaalpakket van het eiland. Er zijn beachbars, je kunt er goed zwemmen (let op, het wordt vrij snel diep) en de zonsondergangen zijn er prachtig. De meeste hostels en guesthouses zitten hier ook. Doe een drankje bij San Sunset Bar met je voeten in het zand.
Net ten zuiden van Long Beach ligt dit kleine strandje, in Google Maps ook te vinden als Beautiful Beach. Wit zand, helder water, palmbomen en een simpel tokootje voor een pad thai of fruitshake. Van de rotsblokken aan de zijkant heb je het mooiste uitzicht.
Het backpackersstrand. Zwemmen is er niet overal fijn vanwege de stenen in het water, maar de gezelligheid maakt veel goed. De Mushroom Bar is hier al jaren een instituut, met feestjes en de beste plek voor de zonsondergang.
Ons favoriete compromis: lang, schoon, goed te zwemmen en volgestouwd met reggae-achtige strandbars zonder dat het er druk is. Het dorpje erachter heeft een smal straatje in plaats van een doorgaande hoofdweg, wat het een stuk knusser maakt dan Long Beach of Klong Khong.
Kleiner dan de rest, maar misschien wel de mooiste baai van Koh Lanta. Het uitzicht vanuit zee op de groene heuvels is fantastisch. De Why Not Bar aan de noordkant is de klassieker voor een drankje. Kantiang Bay ligt op de route naar het Nationaal Park, dus die twee combineer je perfect op één dag.
Verstopt aan de voet van een heuvel, bereikbaar via een stenen trap door de jungle. Ingesloten door kliffen, lekker klein en je kunt er goed zwemmen. Beneden is een barretje en een hutje voor een massage. In het zuiden is dit onze favoriet.
Het meest verwilderde strand van het eiland, aan de rand van het nationale park. Verwacht koeien op het zand en apen die het op je spullen gemunt hebben. Zwemmen kan niet overal vanwege de rotsen, maar de sfeer maakt het goed. De strandbar wordt gerund door een lokale familie.

De makkelijkste route is vliegen naar Krabi en vandaar met een minibus plus veerboot naar het eiland. Vanaf het vliegveld ben je ongeveer anderhalf uur onderweg naar de ferry, de overtocht zelf duurt tien minuten en daarna zet de minibus je bij je accommodatie af. Reken op twee tot drie uur totaal.
Kom je vanaf Koh Phi Phi, dan is de speedboot sneller: die vaart meerdere keren per dag en doet er zo’n dertig minuten over. Vertrek zo vroeg mogelijk, want in de loop van de dag wordt de zee vaak ruiger. Vanuit Phuket ben je met de speedboot ongeveer twee uur onderweg, met de gewone boot zo’n vijf uur.
→ Boek je bus- en boottickets naar Koh Lanta voorafDeze link opent in een nieuw tabblad, dan hoef je ter plekke niets meer te regelen.
Officiële taxi’s rijden er niet op Koh Lanta. Je hebt tuk-tuks en songthaews, maar die zijn duur zodra je ze vaker nodig hebt: voor een kort ritje ben je al snel 150 THB kwijt. Een scooter van 125cc huur je voor 200 tot 250 THB per dag en dat verdient zich binnen één dag terug.
Regel er een bij je accommodatie of bij een van de verhuurders in Saladan of Klong Dao. Tanken doe je het goedkoopst bij het benzinestation in Saladan. De flessen langs de weg zijn duurder en je weet niet zeker wat erin zit. Het is rustig op de weg, dus ook als je weinig scooterervaring hebt is rondrijden hier goed te doen.
Van november tot en met april is het droog en aangenaam, met temperaturen tussen de 26 en 32 graden. Dat is meteen ook het drukste seizoen. Het regenseizoen loopt van mei tot en met oktober, met de meeste regen in september en oktober.
Reis je in het regenseizoen, dan betekent dat overigens niet dat het de hele dag giet. Vaak is het een paar uur flink raak en daarna klaart het weer op. De zeewatertemperatuur blijft het hele jaar rond de 29 graden. Voordeel: het eiland is dan een stuk leger en de accommodaties zijn goedkoper.
Wij zouden minimaal vier dagen aanhouden. Dan heb je één dag om het eiland per scooter te verkennen, één dag voor een boottocht naar Koh Rok of de 4 Island Tour, en houd je nog twee dagen over om gewoon te doen waar Koh Lanta het beste in is: lekker niksen. Heb je een week, dan verveel je je hier nog steeds niet. Veel reizigers die voor drie dagen komen blijven uiteindelijk langer plakken.
Koh Lanta bestaat uit twee delen: Koh Lanta Noi en Koh Lanta Yai. Het laatstgenoemde eiland is de plek waar je als toerist overnacht. Een van de beste hostels op het eiland is Hub of Joys hostelDeze link opent in een nieuw tabblad. Dit gezellige hostel met ontzettend vriendelijk personeel ligt op slechts 400 meter van het strand. Heb je liever een privé kamer? Kies dan voor Tamarind Lanta ResortDeze link opent in een nieuw tabblad. De kamers zijn super ruim, er is een buitenzwembad en het ligt één straatje verwijderd van Long Beach.
Heb jij al zin gekregen in het relaxte Koh Lanta?
Hi! Ik ben Esmée, een freelance tekstschrijver en hobby fotograaf. Na mijn eerste verre reis naar Malawi, ben ik verliefd geworden op de wereld. Er valt zoveel te ontdekken! Ik heb inmiddels al een hoop mooie reizen mogen maken, maar er staan nog veel meer landen op mijn bucketlist. Ik neem je graag mee op avontuur en deel alle highlights in mijn blogs op We Are Travellers. Reis je met Es mee? ;)
Beste reistijd Nov t/m maart
Vliegtijd 11:15
Hoofdstad Bangkok
Taal Thais
Helemaal mee eens. Wij waren van plan om 4 dagen naar Koh Lanta te gaan maar het werden bijna 4 weken. Heerlijk eiland! ❤️☺️